Hírek
Legfrissebb hírek
- 02-21 Idén is várják a javaslatokat a kerületi díjazottakra
- 02-21 Újra járható a Dózsa György út
- 02-20 Ragyogjon újra eredeti fényében a nagytétényi templom!
- 02-20 Adózási információk
- 02-13 Humor és lelki mélység
Cimkék
Városházi Híradó Publikus Budafok-Tétény Közlemény Városfejlesztés Program Sport Tájékoztató Kultúra Közlekedés Megemlékezés Budapest Bornegyede Oktatás Környezetvédelem Fesztivál Közélet Ünnep Pályázat Civil élet Elismerés Egészség Felhívás EU projekt Promontor TV Kék hírek Gyász Stratégiai partner Kiállítás Interjú Összefogás Hagyományőrzés Borfesztivál Pályázatok Testületi ülés Helytörténet Évforduló Csatornázás Rendőrség Esélyegyenlőség Hitélet Ünnepség Pincejárat Bornegyed Jótékonyság Programok Koncert Családbarát hely Előadás Siker Egészségügy Civil összefogás Meghívó Társadalmi egyeztetés Rendőrségi felhívás Nemzeti összefogás Család Bornegyed magazin Köszöntés Stratégiai partnerek Szavazás Közbiztonság Életmód Vállalkozás Kegyelet Projekt területek Állás Advent Lakossági fórum Kerület napja Természetvédelem Választás Köszöntő Riasztás Fővárosi Közgyűlés Adomány Klíma Budapesti olimpia Közösségi tervezés Nekrológ Ajándékozás Testvérvárosok Felmérés Lomtalanítás Tisztelet Avent Portré Civil kurázsi Mulatság Budapest Aláírásgyűjtés Víz világnapja Népszavazás HonatyaNagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert Budafok-Tétény művészeti és kulturális élete bővelkedik a kerület határain túlmutató tartalmakban – kezdte megnyitóbeszédét Gazdik István, a Klauzál Ház igazgatója, az esemény házigazdája. Köszöntőjében elmondta, a bemutatandó gyűjteményben olyan alkotások kaptak helyet, melyekben a fekete-fehéren túl plusz egy elem is szerepel.
A megnyitón Wehner Tibor művészettörténész úgy fogalmazott, nem feltétlenül igaz, hogy a kiemelkedő tehetségű alkotók kiemelkedő mesterek is, a művészetükkel háttérben maradó alkotók pedig az oktató tevékenységüket is visszafogottabban végzik, a művészi és az oktató tevékenység futhat egymástól függetlenül és egymással szorosan összekapcsolódva is. A kiállítás is bizonyítja, hogy az iskola művésztanárai nemcsak napi oktatómunkájukkal foglalkoznak, hanem aktív alkotóművészek is, akik autonóm alkotásaikkal is nyilvánosság elé lépnek. A kiállításon bemutatott munkák lehetőségek tárházát bontakoztatják ki a szemlélők előtt: „(...) amennyiben van értékes művészi gondolat és az esztétikus, a gondolatnak megfelelő formában, megfelelő eszközökkel és anyagokban kivitelezetten valósul meg, ölt testet, akkor megszületik a csoda, létrejön a varázslat: előttünk áll az egyszeri és megismételhetetlen, különösségekben játszó, felismerésekre és állásfoglalásokra késztető műalkotás” — mondta Wehner Tibor Munkácsy-díjas művészettörténész.
A megnyílt tárlat sokféle művészeti ágat, műfajt és műformát vonultat fel, ahogy megtalálhatók a klasszikusabb és a rendbontó, újító szellemű műalkotások is. A közös bennük, hogy alkotóik a Nádasdy iskolában oktatnak vagy oktattak a közelmúltban: Artner Ilona, Dózsáné Tóth Anna, Dózsa-Tóth Sarolta, Kanyó Ferenc, Konkolyi Katalin, Kungl György, Kutasi Tünde, Neuberger István, Orient Enikő, Palik Eszter, Sarkadi Petra, Székely Judit, Sziráki Katalin és T. Millavári Silvia. A fekete-fehérre komponált kiállítás megnyitóját Kubinyi Zsuzsanna zongoraművész játéka egészítette ki.
A tárlat megtekinthető a Klauzál Ház (Budapest 1222, Nagytétényi út 31-33.) Vén Emil galériájában 2018. február 25-ig. A belépés díjtalan.
Fotó: Kocsis Zoltán